Inhoudsopgave
Mededelingen
Ter_inspiratie:_Wees_gegroet,_Maria;_Wim_van_Bladel
BloemetjeS_van_de_week
Bidprentje_Paus_Franciscus;_gedachtenisprentje
Parochiedag_22_juni_in_Mijdrecht
Ouderlijke_zegen_Emiel_Boerkamp_en_partner_Carine
Eerste_Heilige_Communie,_afgelopen_zondag_25_mei_in_de_Heilig_Hartkerk_in_Maarssen
Mini_pelgrims_tijdens_de_avondvierdaagse_van_19_t/m_22_mei
Komende_Vieringen
Collecte_en_Pinksteractie_31_mei_t/m_8_juni_2025
Agenda
Verrijzen=Nieuws_info_:_1_editie_per_maand_
Contactgegevens_Secretariaat
Mededelingen
Dit is Verrijzen=Nieuws nr. 179 van vrijdag 30 mei 2025 die u vanuit het secretariaat van de Verrijzeniskerk wordt toegestuurd.
Tijdens de zomer zal Verrijzen=Nieuws eens per 4 weken verschijnen. In juni, juli en augustus komt er dus maar 1 editie per maand uit. Daarna verschijnt de nieuwsbrief vanaf 5 september weer elke 14 dagen. Bij het kopje “Verrijzen=Nieuws info” onderaan deze nieuwsbrief vindt u de verschijningsdatum van de volgende editie(s) en de bijbehorende uiterlijke inleverdatum van kopij.
Gedurende de gebruikelijke openingstijden van het secretariaat (zoals vermeld bij het kopje “Contactgegevens Secretariaat” onderaan deze nieuwsbrief) bent u van harte welkom. Bijvoorbeeld voor het opsteken van een kaarsje. U kunt ook een digitaal kaarsje opsteken via onze website (klik hier).
Intenties kunt u opschrijven in het boek dat, voor aanvang van vieringen, op de balie in de hal van ons kerkcentrum ligt. U kunt ook vooraf uw intentie doorgeven aan het secretariaat (klik hier). Dit kan tot vrijdagochtend 10:30 uur.
Ter_inspiratie:_Wees_gegroet,_Maria;_Wim_van_Bladel
Meimaand
In deze maand van bloei
leggen wij onze vragen bij U neer,
zonder haast, zonder antwoord,
alleen het vertrouwen dat U nabij bent.
bloemen keren zich naar de zon
en in dit stille groeien
weten wij Uw aanwezigheid.
Want U bent daar waar mensen zoeken,
waar handen vouwen, zonder woorden,
waar hoop zich niet durft uit te spreken,
maar toch bestaat.
Daarom Moeder van stilte, van geduld, van luisteren,
U draagt ons met een kracht die geen steun nodig heeft.
BloemetjeS_van_de_week
Zondag 18 mei was ons bloemetje voor Herman Houtzager. Als bedankje voor het jarenlang bezorgen van de ONE en Kerkbalans, en lid zijn van de schoonmaakploeg.
Afgelopen zondag 25 mei ontving Mevrouw Beerepoot ons bloemetje. Zij is 90 jaar geworden.
Op woensdag 21 mei was er een bloemetje voor Joke en Adriaan Verdam. Tijdens de midweekviering was er aandacht voor hun 60-jarig huwelijk.
Weet u iemand die een bloemetje verdient of een steuntje in de rug kan gebruiken?!
Stuur een e-mail naar het secretariaat (klik hier)!
Bidprentje_Paus_Franciscus;_gedachtenisprentje
Bij gelegenheid van het overlijden van paus Franciscus hebben de Nederlandse bisdommen gezamenlijk een gedachtenisprentje uitgegeven. U kunt dit meenemen vanuit ons kerkcentrum; er ligt een stapel op de balie in de hal. Het prentje is ook beschikbaar als download (klik hier).
Parochiedag_22_juni_in_Mijdrecht
Op 22 juni is de jaarlijkse parochiedag om 10:30 uur in de H. Johannes de Doperkerk in Mijdrecht. U bent van harte uitgenodigd om samen met alle kerken van Sint Jan de Doper deze dag te vieren.
Ouderlijke_zegen_Emiel_Boerkamp_en_partner_Carine
Na 40 jaar verliet mijn zoon Emiel langzaam maar zeker het ouderlijk huis. Hij had Carine leren kennen en samen kregen ze een kindje Skyla. Het was een geschenk uit de hemel. ‘Daar hoort een zegen bij’ zei Carine en even later herhaalde ze het. ‘Ok’ zei ik: ‘Elf mei moet ik voorgaan, Moea zingt en op het eind van de viering geven jouw vader en ik jullie samen de zegen.’
Ik moest denken aan het woord van mijn geliefde collega Theo de Wit die zei: ‘Niemand is hier alleen, we doen hier alles samen en als er iets te vieren valt doen we het ook samen.’ Zo geschiede.
Op de bewuste zondag liep de kerk vol. Van alle kanten kwamen ze, familie, vrienden en vriendinnen en natuurlijk onze trouwe kerkgangers die van niets wisten. Op het eind van de viering hebben we Carine en Emiel de handen opgelegd en een zegebede uitgesproken, indrukwekkend stil was het. Tot verrassing van bijna iedereen ging Emiel na de zegen voor Carine op de knieën om haar ten huwelijk te vragen. Een groot applaus volgende, tranen van ontroering werden weggeveegd en samen zongen we uit volle borst: ‘Dat je de weg mag gaan die je goed doet dat je opstaat wanneer je valt……’
Ook hebben we Skyla gezegend met een kruisje als teken van Gods liefdevolle bescherming. Haar zussen Senna en Selena hebben aan de Paaskaars een kaarsje aangestoken en het bij Maria neergezet.
De ouderlijke zegen; het is eigenlijk een oeroud gebruik.
Als kinderen het huis uitgingen kregen ze de vaderlijke zegen mee. Op een of andere manier is dat gebruik op zolder terechtgekomen. Ik, wij hebben ervaren dat het een kleinood is, een sacramenteel geschenk dat iedere ouder aan zijn zoon of dochter kan meegeven.
Met dank aan allen die van zo’n eenvoudig teken een groot feest hebben gemaakt.
Mede namens de ouders van Carine,
Hans Boerkamp
Eerste_Heilige_Communie,_afgelopen_zondag_25_mei_in_de_Heilig_Hartkerk_in_Maarssen
Afgelopen zondag 25 mei, was er groot feest in de Heilig Hartkerk in Maarssen. Vanuit Maarssenbroek hebben Pim Verwaaien en Alfio Russo de Eerste Heilige Communie mogen ontvangen. Wij wensen dat jullie de kracht van Gods liefde mogen ervaren in jullie leven.
Mini_pelgrims_tijdens_de_avondvierdaagse_van_19_t/m_22_mei
Onze minipelgrims die in Maarssen en Leidse Rijn de avondvierdaagse liepen, werden getrakteerd op de mascotte “Luce” van het jubeljaar.
Het is de missie van Luce om jonge pelgrims te leiden naar hoop en geloof. We hopen dat ze andere kinderen ook hoop, liefde en een beetje van het geloof meegeven. Een mooie gelegenheid om bij te praten met elkaar en te delen waar Luce voor staat: Haar modderige laarzen symboliseren een lange en moeilijke tocht. In haar ogen glinsteren schelpen, die verwijzen naar de Sint-Jakobsschelp van de Camino de Santiago, een symbool van de pelgrimsreis. De regenjas beschermt je voor de stormen onderweg.
Komende_Vieringen
- Zondag 1 juni om 10:00 uur:
Bernadette Huisman gaat voor in een Gebedsviering, met koor Moea o.l.v. Dorie van Wegen en Toko Tsuchiya aan de piano* - Zondag 8 juni om 10:00 uur;
PINKSTEREN; Pastor Huisintveld gaat voor in een Eucharistieviering, met koor Moea o.l.v. Dorie van Wegen en Toko Tsuchiya aan de piano* - Zondag 15 juni om 10:00 uur;
Zuster Monica gaat voor in een Woord- en Communieviering, met Corrie Smagge als cantor en Marjan Eijpe aan de piano* - Woensdag 18 juni om 10:00 uur:
MIDWEEKVIERING; Pastoor Den Hartog gaat voor in een Eucharistieviering, met samenzang en Marjan Eijpe aan de piano
* wijzigingen voorbehouden
Handige linkjes:
- Handleiding om vieringen online te volgen via kerkdienstgemist.nl
- Het vieringenoverzicht van onze Verrijzenisgemeenschap bij kerkdienstgemist.nl
- Aanmelden voor ontvangst van de digitale liturgie (in pdf-formaat)
De vieringen van Maarssen-Dorp (Heilig Hartkerk) zijn te volgen via RTV Stichtse Vecht. Bij Ziggo op kanaal 44 en bij KPN op kanaal 1332. De vieringen beginnen om 10:00 uur.
Op alle zondagen is om 10:00 uur op NPO 2 een live eucharistieviering te volgen.
- Zondag 1 juni komt deze vanuit de St. Elisabethkerk in Grave.
- Zondag 8 juni (Pinksteren) is er om 11:00 uur een Eurovisieviering vanuit de St. Mauritiuskerk in Appenzell, Zwitserland.
- Zondag 15 juni is er om 10:00 uur een viering in het kader van de Heiligdomsvaart vanuit de St. Servaasbasiliek in Maastricht.
Collecte_en_Pinksteractie_31_mei_t/m_8_juni_2025
In deze week is in onze kerk bij de collecte de opbrengst van de schalen bestemd voor WNM. De missionarissen en missionair werkers gaan wereldwijd de strijd aan tegen onrecht en armoede. De Week Nederlandse Missionaris (WNM) zorgt voor financiële steun. Gesterkt door deze uiting van solidariteit zetten de Nederlandse missionarissen en missionair werkers zich met overgave in voor anderen. In onze jaarlijkse campagne rond Pinksteren brengen wij het missiewerk onder de aandacht bij de parochies en andere belangstellenden. Zo maken wij samen dit belangrijke werk mogelijk en kunnen de missiewerkers zich blijven inzetten voor de meest kwetsbaren. Dit jaar steunen we twee projecten, namelijk in Ghana en in Buenos Aires. Meer hierover kunt u lezen u op de website van Week Nederlandse Missionaris (klik hier).
IBAN: NL30 RABO 0171 2111 11 t.n.v. Week Nederlandse Missionaris
Een gift voor onze eigen Verrijzenisgemeenschap kunt u in het collectemandje doen tijdens de viering. Maar u kunt uw bijdrage ook overmaken:
IBAN: NL31 RABO 0340 1423 16 t.n.v. RK St. Jan de Doper – Maarssenbroek
Of scan de QR-code die links_onderaan deze pagina is afgebeeld.
Zou u indien mogelijk aan willen geven welk deel van uw gift voor onderhoud van het kerkgebouw is bestemd en welk deel voor pastorale doeleinden?
Dank voor uw bijdrage!
Bij de ingang van de kerk kunt u producten geven in de mand voor de Voedselbank.
De vitrine van de Wereldwinkel staat daar ook. Een enkel product kunt u daar zien. Als u een cadeau zoekt, Wereldwinkels verkopen producten die gemaakt zijn met respect voor mens en milieu. Vrolijk bijvoorbeeld uw interieur op met verschillende producten uit Tunesië; vind sjaals en sieraden uit India; …. te veel om op te noemen.
Agenda
Elke zondag bent u om 10:00 uur van harte welkom in onze reguliere viering. Deze duurt tot ongeveer 11:00 uur. Na afloop drinken we een kopje koffie/thee. Deze en andere (bijzondere) vieringen vindt u bij het kopje “Vieringen” in deze nieuwsbrief.
De openingsdagen en -tijden van het secretariaat vindt u onderaan deze nieuwsbrief bij het kopje “Contactgegevens Secretariaat”.
Repetitie koren:
- Gelegenheidskoor: elke tweede maandag van de maand 13:30 – 14:30 uur*
- Moea: elke woensdag 19:45 – 21:30 uur*
- Ancora: op donderdag in de oneven weken 19:45 – 21:45 uur*
* met uitzondering van de Zomervakantie
Elke woensdag is er van 10:00 tot 12:00 uur een ontmoetingsochtend, de verdeling over de maand is als volgt:
Elke 1e woensdag: | Thema-ochtend |
Elke 2e woensdag: | Spelletjesochtend (ook breien en poulen) |
Elke 3e woensdag: | Midweekviering en koffie drinken |
Elke 4e woensdag: | Creatief (ook spelletjes, breien en poulen) |
Wanneer er een 5e woensdag is, dan komen we ook gewoon bij elkaar |
Andere activiteiten:
datum | tijd | activiteit |
WEEK 23 | ||
di. 3 jun. | 19:30 – 21:30 | Vergadering Vrijwilligersdag |
zo. 8 jun. | 13:00 – 17:00 | Eritrese les |
WEEK 24 | ||
do. 12 jun. | 19:30 – 22:00 | Ancora |
zo. 15 jun. | 13:00 – 17:00 | Eritrese les |
WEEK 25 | ||
ma. 16 jun. | 19:45 – 21:30 | Meditatie |
di. 17 jun. | 18:30 – 21:30 | Alzheimer Café |
do. 19 jun. | 19:30 – 21:30 | De Zonnebloem |
zo. 22 jun. | 13:00 – 17:00 | Eritrese les |
Klik hier om verder vooruit te kijken in het activiteitenrooster
Verrijzen=Nieuws_info:_1_editie_per_maand_
Deze nieuwsbrief heet “Verrijzen=Nieuws” en verschijnt (meestal) 1x per 2 weken op vrijdag, in de even weken. Kopij aanleveren: uiterlijk de woensdag voor verschijning om 10:30 uur via e-mail bij het secretariaat (klik hier).
week | verschijningsdatum | uiterste inleverdatum kopij (vóór 10:30 uur) |
---|---|---|
26 | vrijdag 27 juni | woensdag 25 juni |
30 | vrijdag 25 juli | woensdag 23 juli |
34 | vrijdag 22 augustus | woensdag 20 augustus |
36 | vrijdag 5 september | woensdag 3 september |
38 | vrijdag 19 september | woensdag 17 september |
U kunt zich hier aanmelden (klik) voor ontvangst van Verrijzen=Nieuws.
In de voettekst van elke editie vindt u een link waarmee u zich kunt afmelden.
Contactgegevens_Secretariaat
Zie links_onderaan deze pagina