Na de Abcouder feestweek gaat Wereldwinkel Abcoude er weer vol tegenaan.
Niet alleen zijn de foto’s van de feestweek bij de wereldwinkel verkrijgbaar zet men een klassieker ons in het zonnetje, namelijk de prachtige handbeschilderde bloempotten.
Je krijgt deze maand 20% Wereldkorting op de bloempotten uit Mexico.
Dit keramiek wordt door een groot familiebedrijf geproduceerd. Maria Isabel richtte dit bedrijf op en ontwierp de designs
en kleurencombinaties. Er werken voornamelijk vrouwen onder Fairtrade voorwaarden. Zij kunnen met hun verdienste onder andere het schoolgeld voor hun kinderen betalen. Een deel van de opbrengst wordt geïnvesteerd in goede productiemiddelen zoals b.v. een elektrische oven. Het basismateriaal voor de potten is klei uit de Mexicaanse heuvels.
De gietklei die hiervan gemaakt wordt gaat in mallen. Na het drogen en de oven volgt de decoratie. Eerst met potlood, daarna door de vrouwen met de
hand ingekleurd. In de oven komen de prachtige kleuren tevoorschijn. Na het glazuren volgt een laatste ovenbeurt. Deze techniek die oorspronkelijk uit Noord-Afrika komt wordt al zo’n 500 jaar toegepast in Mexico. De Moren brachten de techniek naar Spanje en tijdens de Spaanse overheersing in de 15e en 16e eeuw van Latijns Amerika kwam dit in Mexico terecht.
Openingstijden:
Maandag 13.30 tot 17.00 Dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur
Wereldwinkel Abcoude, Hoogstraat 1A tel. 0294-284394.
Ook op Facebook klik hier en Instagram klik hier
Praktijk Hoogstraat
Zoek je een fijne werk- of overlegplek of een rustige behandelkamer voor fysiotherapie, osteopathie massage of coaching? Er zijn twee praktijkruimtes op de rustige bovenverdieping. Je kunt flexibel per uur huren. Er is op alle dagen nog ruimte beschikbaar.
Voor informatie praktijkruimteabcoude@gmail.com tel. 0642891458